1. Anasayfa
  2. Büyüler

Kimlerin Nazarı Değer?

Kimlerin Nazarı Değer?
Kimlerin Nazarı Değer?

Kimlerin nazarı değer sorusunun yanıtı, kendisinde nazar olduğuna inanan kimseler tarafından yaygınca araştırılmaktadır.

Nazar, uzun yıllardır hayatımızda olan bir kavramdır ve hem canlı hem cansız nesnelere değebilir. Nazar eden insanlar, genellikle insanları ya da eşyaları imrenir ve bu imrenilen kişi ya da nesneye göz ederek onlara zarar gelmesine neden olur.

Nazar değen kişiler kendilerini daha yorgun hisseder ve sürekli esner. Buna ek olarak hayatlarında iyi giden işleri bozuntuya uğrayabilir.

Eğer siz de kendinizde ya da çevrenizdeki insanlarda nazar olduğunu düşünüyorsanız ilim sahibi Medyum Rahime ile iletişim kurabilir ve yaşadığınız bu sorunların kısa bir süre içerisinde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Vücutta Nazar Belirtileri

Vücutta nazar belirtileri kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak nazarın vücut üzerinde bazı belirtileri, üzerinde nazar olan çoğu kişide görülebilmektedir.

Yaygın nazar belirtileri ise şu şekildedir:

Yazı Arası Banner
  • Sürekli uyuma isteğinin olması
  • Esneme
  • Vücutta ağır yorgunluk
  • Kaslarda ağrı
  • Keskin aletlerden ve sesten fazla ürkme

Yukarıda belirtilen etkiler, üzerinde nazar olan pek çok kişide görülmektedir. Buna ek olarak üzerinde nazar olan kişiler daha derin düşüncelere girebilmekte ve psikolojik sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Nazarın bu etkilerinden kurtulabilmek için kişilerin inançlarını yitirmemesi ve dua etmesi önerilmektedir. Edilen duaların yüksek tesirli olabilmesi için ise medyum hocalardan destek almak oldukça önemlidir.

Nazarım Değiyor Ne Yapmalıyım?

Nazarım değiyor ne yapmalıyım diye düşünen kimseler, kimseye nazar etmemek için bol bol içten dua etmelidir.

Bu noktada inanç en önemli faktörlerden bir tanesidir. Özellikle hamile kadınlara ve çocuklara daha fazla nazar değdiği unutulmamalıdır. Bu yüzden çocuklara ve hamilelere fazla bakmak, çok övmek, imrenmekten kaçınılması tavsiye edilmektedir.

Nazarı değen kişiler kıskançlık etmemeye de özen göstermelidir. Kıskançlık etmek beraberinde nazarı getirebilir.

Kısaca özetlemek gerekirse; insanlara ya da nesnelere nazar değdirdiğinizi düşünüyorsanız dua etmelisiniz, eşya ve insanlara dikkatli bakmamaya özen göstermelisiniz. Bu sayede nazarınız değmeyecektir.

Uzaktan Nazar Değer mi?

Uzaktan nazar değer mi sorusunun cevabı, pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Zira insanlar günümüzde birbirlerini fotoğraf üzerinde de çok görmekte ve bu durumun nazarı tetikleyip tetiklemeyeceği merak edilmektedir.

Bu noktada bilinmesi gerekir ki, nazar uzaktan da tesirini gösterebilir. Çünkü haset bir duygudur ve bu duygunun ortaya çıkabilmesi için illa o kişiyi görmenize gerek yoktur. Yani uzaktan nazar değmesi de mümkündür.

Bazı kişiler birini hiç görmeden nazar olur mu diye de merak etmektedir. Eğer bir insanı hiç görmediyseniz o kişiye nazar değdirmeniz mümkün değildir.

Çünkü bir insanı fotoğrafta dahi görmeden o kişiyi kıskanamaz ya da haset edemezsiniz. Ancak size sürekli anlatılan biri var ise o kişiyi fazla kıskanmanız nazara sebebiyet verebilir.

Kendi Kendine Nazar Değer mi?

Kendi kendine nazar değer mi, nazar ile ilgili en çok araştırılan sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında nazar göz ile değil kalp yani duygular ile alakalı bir durumdur.

Çoğu alim de nazarın göz ile alakalı olmadığını belirtmektedir. Zira insanlarda kalp olmazsa kıskançlık da olmaz ve buna bağlı olarak nazar değmez. Her insan ilk olarak kendini düşündüğü için kendi nazarına maruz kalabilmektedir.

Kendini çok yakışıklı ya da güzel bulan kimseler kendilerine nazar değdirebilir. Eğer kendi nazarınız değiyorsa mutlaka dua etmeniz, kendinizi çevrenize övmekten kaçınmanız ve aynaya bu denli fazla bakmamanız gerekmektedir. Aksi halde dışarıdaki insanlardan çok kendi nazarınıza maruz kalabilirsiniz.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir