1. Anasayfa
  2. Dualar

Çok Etkili Dualar

İnsanların sıkıntıya düştüklerinde sığındıkları yegane şey duadır. Bu dualarında içinde bazı özel olanları bulunur. Özellikle de çok etkili dualar adıyla bilinenleri en merak edilenleridir. Medyum Rahime Hoca bu yazımızda merak edilen o konuya sizler için değindi. Tüm detaylar yazının ilerleyen kısımlarında...

Çok Etkili Dualar

Çok etkili dualar, yüksek tesir gücüne sahip olan dualardır. Bunların özellikleri kısa süre içinde etki göstermesi, mucizevi olması ve denenmiş olmasıdır.  Daha önce denendiği için garantili olduğunu da ifade edebiliriz. Medyum Rahime Hoca tarafında da denendikten sonra literatüre giren bu dualar hakkında bilgi almak için sitemizi takip etmeye devam edin.

Etkili dualar; hastalığa karşı, maddi sorunlara karşı, nazara karşı, kötülüklere karşı etkilidir. Aynı zamanda aşk duası, gideni geri getirme duası gibi etkili dualar olduğunu ifade edebiliriz. Duanın etkisinin en fazla söyleyen kişinin kalbi duyguları arttırır. Kişi eğer tüm iyi niyeti ile saf bir şekilde dua okursa, kabul olması çok yüksek ihtimaldir. Çok etkili dualar özel şekilde okunmalıdır. Tüm bunların yanında sadece 1 kere dua okumak yeterli olmaz.

Duaların etkisi altında kalan kişi, bunun etkisi altında olduğunun farkına varmaz. Örnek olarak aşık olduğumuz kişiye, etkileme duası okuduğumuz zaman o bize karşı bir hissiyat içinde olur ama bunun manevi bir güç enerji olduğunu bilmez. Bu da bizim daha rahat davranmamıza neden olur.

Saniyede kabul olan dua

Saniyede kabul olan dua hakkında çok eski kaynaklarda bile çok az bilgi vardır. Dua, Allah ve kul arasındadır. Bu nedenle kişi ibadetlerinin tamamını olduğu gibi duaları da herkesten gizli bir şekilde, en azından sakin ve sessiz bir ortamda yapmalıdır. Dua öncesinde temizliğini tam olarak sağlamış olması, Allah’ın huzuruna çıkmanın bilinci ile hareket ettiğini gösterir.

Saniyede kabul olan dua ile, kişi huzurunu sağlayabilir. İç huzuru, insan için yaşama sevinci, hayatın anlamı olarak düşünülebilir. Bir çok yerde farkındalık olarak geçer. Meditasyon ve benzeri yöntemler farkındalık sağlamak için tercih edilir. Fakat bu noktada en önemli iç huzur sağlama aracı dua etmek ve namaz kılmaktır. Kişi sadece o ana odaklanır ve inandığı Allah’a yalvarır.

Dualar, namazlar rutin ibadetlerdir. Kuran yazdığı şekilde yapılması uygun olmaktadır. Konu hakkında bilgi almak için Medyum Rahime Hoca ile iletişime geçebilirsiniz. Hocamız, her konuda sahip olduğu derin bilgi birikimini sizler ile paylaşmaktadır.

Yazı Arası Banner

Anında etkili dua

Anında etkili dua çok merak edilen bir yöntemdir. Çok etkili dualar, Medyum Rahime Hoca tarafından yapılan kişinin kendisini derin bir huzur içinde hissettiği oldukça etkili dualardır. Anında etkili dua ile, insan huzura erer ve mutluluk havuzunda hisseder kendini.

Dua etmek, kişinin kendine ayırdığı zamanı en iyi şekilde değerlendirmesidir. İsteklerimiz, arzularımız, dilediklerimiz, hatta hiç kimseye söylemediklerimizi Allah ile paylaşabiliriz. Bu da iç huzur açısından bize çok önemli destek sağlar. İnsan içinde tutuklarını bazen arkadaşları ya da yakın çevresi ile paylaşmaktan çekinir. Onların tepkilerinden korkar ya da bilmelerini istemez. Fakat herhangi bir şeyi Allah’tan saklama şansımız yoktur. Biz onu içimizde tutsak bile o bilir. Eğer dile getirirsek bu bizim için iç huzur sağlar.

  • Hastalıklara karşı etkili dua
  • Sıkıntı gidermek için okunacak olan dualar
  • Beladan ve nazardan kurtulmak için okunan dualar

Yukarıda yer alan dualar, etki alanları gerekçesi ile insanların tercih ettiği dualardır. Anlık sıkıntılar, insan psikolojisi ve düşünce yapısı ile alakalıdır. Kişi yanlış bir düşünce ile seneler boyunca acı çekebilir. Bu acıdan kurtulmak için dua okumak, doğru yolu bulmak anlamında okumak da etkili olacaktır. Kişi araştırmalı, bol bol okumalı ve öğrenmelidir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir