1. Anasayfa
  2. Dualar

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları
313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

313 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları hadiseler oldukça ilginçtir. Bu konuda Medyum Rahime Hoca sizlere neler olduğundan bahsedecektir.

Her ne dileğiniz varsa bu duayı okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Eğer hastaysanız şifa, yoksulsanız veya paraya ihtiyacınız varsa maddi bereket gelecektir ve çok günahınız varsa affedilecektir.

Kur’an-ı Kerim’in Bakara suresinin 255.ayeti olan Ayetel Kürsi her cümlesinde bir hikmet barındırır. Okuyana hiçbir zarar işlemez, kötü göz değmez, üzerinde büyü varsa kurtulur, kalbi nur ile dolar.

Geçmişteki sahabelerden edinilen bilgiler ışığında en değerli dualardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Enerji alanı çok yüksek ve hemen etki eden dualardan biridir. Mucizeleri yaşamak istiyorsanız hemen her gün okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları Nelerdir?

313 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları nelerdir sorusunun cevabı pek kişi tarafından aynı şekillerde cevaplanmıştır.

Muradına ermiş olan bu kişiler ya istedikleri kişiyle evlenmiş ya mal mülk sahibi olmuş ya da sağlıklarına kavuşmuşlardır.

Yazı Arası Banner

Şifa ayetlerinin en önemlilerinden biri olan bu dua içinde çokça hikmet barındırır. İnsanların hayatlarına mucizeler getirir ve özel gün ve gecelerde mutlaka okunması gereken dualardan biridir.

Dua sayfadaki durak sayısından, adet sayısına kadar farklı şekilde okunması daha hikmet içermektedir.

  • Kalp gözünü açan,
  • İnsana hem bu dünyada hem ahirette karşısına güzellikler çıkaran,
  • Keder üzüntü nedir bildirmeyen etkilere sahiptir. Her ne dileğiniz var ise mutlaka okumalı ve iyiliği, güzelliği hayatınıza çekmelisiniz.

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıklarının Anlamı

313 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıklarının anlamı, gerçek mucizelerin aslında dünyada olduğudur ve dünya döndükçe insanların dua vesilesiyle onlara ulaşmasının mümkün olduğudur.

Bir anlam varlığı olan insan yaşamına katmak istediği değer vasıtasıyla duaya yönelir. Arasında başka kimsenin olmadığını bilerek ne isterse Allah’tan istemelidir.

Evdeki huzurun anahtarı olan bu duayı edenler her türlü kötü olaydan arınırlar. Üzerine yapılan büyüler bile tutmayacak yapan kişiye dönecektir.

Her iki dünyadaki selamet için çokça okunması gerekir. Hayır ve şerrin ondan geldiği bilinmektedir ancak bu dua sadece hayır kapılarını duayı eden insanlara sonuna kadar açmaktadır ve güzellikler vermektedir.

313 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti Nedir?

313 Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir sorusunun cevabı ne söylemekle ne de saymakla biter. Dünyayı hala yaşanır kılan, insanlara hoşgörü ve iyi niyet aşılayan, onlara gelecek kötülüklerden insanları koruyan, mutluluk, huzur ve bereket dağıtan durum bu duanın etkisidir.

Ne istiyorsak ve neye ihtiyacımız varsa temiz bir kalple Allah’tan istemeli, her daim ona yönelmeli ve doğayı yaratan bu yüce varlıktan dolayı bütün evreni sevmeliyiz.

Ehlisünnet zatlar Yasin’den sonraki en hikmetli olan dua olarak önce Ayetel Kürsi sonra da Amener Rasulü demektedirler. Gizemi hala ilahiyat bölümlerinde araştırma konusudur ayrıca medyum hocalar da çeşitli literatür taraması yapıp anlamaya çalışmaktadır.

Ayetel Kürsi : https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/ayetel-kursi-okunusu-ayetel-kursi-duasi-turkce-anlami-arapca-yazilisi-meali-ve-tefsiri/3

313 Ayetel Kürsi Nasıl Okunmalıdır?

313 Ayetel Kürsi nasıl okunmalıdır sorusunun cevabı beraberinde birçok gizemi barındırmaktadır. Okunması, anlaşılması, tefsiri, ezberi farklı uğraş gerektiren güç bir konu alanıdır.

Özel günlerde örneğin perşembe geceleri, cuma ezan vakti, bayram namazlarından sonra, Arife günleri, Kadir gecesi gibi özel zamanlarda okunması daha da makbuldür.

Sevabını ve karşılığını Allah’tan isteyerek ona el açmalı, dua etmeli ve bütün kalbinizle ondan istemelisiniz. Okunma sayısı 3,7 gibi tek sayılar olması kanaatindedir uzmanlar.

Eğer bolluk ve bereket için okuyorsanız 41 kere de okuyabilmeniz mümkündür. Eğer özel bir dileğiniz için ya da gönül işiniz için okuyacaksanız bize danışabilir sizin ihtiyacınız olan farklı dua ve telkinler var mı? Diye sorabilirsiniz ki danışmanlığımız tamamen ücretsizdir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir